Zaujalo ma 49/2014

07.12.2014

Vyšlo Symfony 2.6, na develi sa diskutovalo o Nette a Symfony, kamarát odporučil knižku o patternoch pri programovaní hier a prečítal som si niečo málo o Free to Play.

Mal som trochu nabitý týždeň, takže dnešný post bude trochu kratší a viac o linkách, než texte.

Rovno začnem tým, že tento týždeň nám konečne vyšlo Symfony 2.6, ktoré zavádza AppBundle.

Na serveri devel.cz sa rozprúdila diskusia, v ktorej sa porovnáva Nette a Symfony. Ak vás to čo i len trochu zaujíma, tak si bežte prečítať. Všeobecne tam skôr odporúčajú Symfony, prípadne si nakombinovať komponenty (tak to robím aj ja).

Ondrowan mi poslal linku na web (http://gameprogrammingpatterns.com/). Ako sa dá usúdiť už z názvu, píše sa tam o patternoch používaných pri programovaní hier. Je to knižka, ktorú si viete kúpiť v tlačenej podobe, ako ebook, ale aj čítať celú zadarmo cez web. Pridávam do svojej fronty na prečítanie.

Na Gamasutre vyšiel opäť ďalší článok rozoberajúci tému Free to Play hier. Tento celkom pekne sumarizuje, prečo sa darí hry monetizovať pomocou vytvárania hráčskej "bolesti", prečo to funguje iba krátkodobo a prečo by sa tomu mal herný svet nadobro vyhýbať. Očakávam, že sa nám s podobnými alebo polemizujúcimi článkami zachvíľku roztrhne vrece.

Pikoška na záver#

Môže to znieť akokoľvek divne, ale existuje programovací jazyk, ktorý je založený na výrokoch Arnolda Schwarzenegera. Ani vám to nejde do hlavy? Nuž, pozrite na jazyk ArnoldC


  Zaujalo Ma

Diskusia