Code Kata

26.01.2015

Programátori sa potrebujú udržiavať vo forme a neustále študovať, vzdelávať sa a skúšať nové veci. Máte na toto vymyslený nejaký spôsob, alebo fungujete ako ja? Čiže pomerne živelne.

Ja sa snažím neustále mať rozčítanú nejakú programátorskú literatúru a sledujem veľa blogov. Asi až príliš veľa, pretože sa mi len hromadia otvorené taby, odzáložkované stránky a články odoslané do readability, ktoré reálne nemám čas prečítať všetky.

Z času na čas ma niečo zaujme natoľko, že si to chcem hneď vyskúšať a takéto pokusy, nech sú aj hociako krátke, ma zvyknú posunúť na vyššiu úroveň a okamžite rozšíriť obzory.

Dnes som narazil na článok nazvaný Friday Dopamine Dump od Piotra Pasicha, v ktorom píše o tom, ako sa rozhodol každý týždeň venovať jednu hodinu tomu, že sa buď naučí niečo nové alebo sa zlepší v niečom, čo už ovláda.

Prišlo mi to ako celkom zaujímavá myšlienka. Mám totiž celkom slušnú frontu princípov, technológií a paradigiem, ktoré by som chcel skúsiť. Jedna hodina do týždňa nie je tak veľa a nech by bol výsledok akýkoľvek maličký, tak to stojí za to. Jedna hodina týždenne je totiž stále viac, ako nič. Aj keby som tú hodinu nemal stráviť ničím iným, len inštalovaním nového nástroja alebo premýšľaním o vhodnom pomenovaní nejakej triedy :)

Ak neviete, čo by ste počas takejto hodiny robili vy, skúste si pozrieť napríklad stránku Code Kata.

Diskusia